Jdi na obsah Jdi na menu

1. ROČNÍK POHÁRU STAROSTY MĚSTA MAR. LÁZNÍ

22. 1. 2008

1. ročník soutěže "POHÁR STAROSTY MĚSTA MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ"

se uskutečnil v sobotu 19.1.2008. Sešlo se něco přes sto modelů  obsazených ve všech kategoriích z několika modelářských klubů a kroužků z ČR, například Plzeň, Chodov, Stříbro, Nýrsko, Cheb a také Mar. Lázně. Soutěžní výstava probíhala podle plánu, celý den se ve dvou soutěžních sálech střídali návštěvníci z města a blízkého okolí a obdivovali modely žáků a kadetů a také zajímavý doprovodný program, který připravili členové RC autoklubu Mar. Lázně, členové klubu historických vojenských automobilů a p. Zdeněk Buchtele, který zapůjčil několik exponátů nalezených zbraní a voj.výstroje ze svých sbírek Minimuzea Mánský dvůr (více na www.marianskolazensko.cz ). Kolem 15h dorazil i mariánskolázeňský starosta p. Zdeněk Král  a se svým týmem vybral model, kterému udělil prestižní cenu soutěže - zlatý pohár. Při vyhlášení ocenila komise modely všech kastegorií do pátého místa, udělila speciální ceny trophy a na závěr také ceny pro dva nejmladší účastníky soutěže. Poděkování patří všem uvedeným sponzorům, návštěvníkům a hlavně kolektivu z MěDDM Dráček, bez nichž by se tato akce asi nepodařila.Chceme tuto soutěž připravit i příští rok a zavést ji jako tradiční do kalendáře soutěží SMČR

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA    
       
KATEGORIE: ŽÁCI - LETADLA 1/72  
       
POŘADÍ JMÉNO MODEL  
1. Němec Petr Me 262  
2. Mazdra Robin Ju 87B  
3. Kuba Ondřej F 16  
4. Batela Dan Ju 87 G1  
5. Průcha Miloš N1K2 George  
       
KATEGORIE: KADETI - LETADLA 1/72  
       
1. Kandráč Jakub FW 190 D  
2. Miškovič Miroslav MIG 19  
3. Filo Patrik Jumbo  
4. Idlbek Luděk MIG 23/27  
5. Miškovič Miroslav B52  
       
KATEGORIE: ŽÁCI - LETADLA 1/48  
       
1. Němec Petr La 7  
2. Urban Vít Po-I 16  
3. Prokš Jan Fiat G 55  
4. Němec Petr Re 2000  
5. Urban Vít Kawanishi N1-K1  
       
KATEGORIE: KADETI - LETADLA 1/48  
       
1. Šíp Radek P 400 Airacobra  
2. Harant David Piper L 4  
3. Filo Patrik Bulldog  
       
KATEGORIE: ŽÁCI - bojová technika 1/72  
       
1. Němec Petr M4A Sherman  
2. Batela Dan Tiger II  
3. Mazdra Robin Schwimmwagen  
4. Zenkl Otakar GMC Fuet Truck  
5. Němec Petr M3 Lee  
       
KATEGORIE: KADETI - bojová technika 1/72  
       
1. Mochán Jan M26 Dragon vagon  
2. Pavlovic Milan Sdkfz - 260  
3. Foud Jan Hummer Cargo  
4. Šíp Radek Luchs  
5. Palička Martin Isuzu TX - 40  
       
KATEGORIE: ŽÁCI - bojová technika 1/35  
       
1. Batela Dan Merkava  
2. Němec Petr Panther IA  
3. Foud David Cromwell MK IV  
4. Němec Petr BrenCarrier  
5. Batela Dan Sdkfz - 251  
       
KATEGORIE: KADETI - bojová technika 1/35  
       
1. Starý Vojtěch Steyr 1500/01  
2. Šíp Radek Hetzer  
3. Pavlovic Milan Stug III B  
4. Harant David Sdkfz - 250/9  
5. Foud Jan M10  
       
KATEGORIE: ŽÁCI - diorámata bez měřítka  
       
1. Němec Petr Záchrana z týlu nepřítele  
2. Trefanec Michal 2.světová válka  
3. Kubečka Josef Okinawa  
4. Kubečková Marie Dioráma  
       
KATEGORIE: KADETI - diorámata bez měřítka  
       
1. Foud Jan Před bitvou  
2. Šíp Radek U.S.Airbone  
3. Miškovič Miroslav KFOR Jugoslávie  
4. Šíp Radek Normandie  
       

SPECIÁLNÍ CENY A CENY TROPHY

 

 

 

O POHÁR STAROSTY MĚSTA

 

 

 

Foud Jan                diorámata              Před bitvou

 

 

 

 

 

LETADLA ČESKOSLOVESKÝCH PILOTŮ

 

 

 

1. místo Němec Petr                         Spitfire MK V

 

2. místo                Miškovič Miroslav                MIG 19

 

 

 

 

 

POHÁR KPM MARIÁNSKÉ LÁZNĚ ZA NEJLEPŠÍ MODEL

 

 

 

1. místo  Šíp Radek                     US AIRBORNE

 

2. místo  Mochán Jan                          M26

 

3. místo  Pavlovic Milan                   Zil 157

 

 

 

 

 

NEJLEPŠÍ MODEL SPOJENECKÉ  BOJOVÉ TECHNIKY

 

 

 

Foud David                Cromwell MK4

 

 

 

 

 

NEJMLADŠÍ ÚČASTNÍK 

 

 

 

Kuba Ondřej                         9 let

 

Kubečková Marie                9 let

 

 

 

 

 

O POHÁR MĚDDM DRÁČEK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

 

 

 

  1. místo               MIŠKOVIČ  Miroslav s diorámou  KFOR Jugoslávia

     

  2. místo                STARÝ  Vojtěch  s modelem STEYER 1500/01

     

  3. místo               MAZDRA Robin s modelem STUKA JU 87B

     

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář